Batman Havadis

Şehit yakınlarından dayanışma örneği

TÜRKİYE’NİN DEĞİŞİK YERLERİNDEN BİR ARAYA GELEN ŞEHİT YAKINLARI, BATMAN’IN SASON İLÇESİNDEKİ ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BİR ARAYA GELEREK DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLACAKLARINI BELİRTTİ.

Şehit yakınlarından dayanışma örneği
99 views
20 Ocak 2021 - 12:00

Türkiye’nin değişik yerlerinden bir araya gelen şehit yakınları, Batman’ın Sason ilçesindeki şehit yakınları ve gazilerle bir araya gelerek dayanışma içerisinde olacaklarını belirtti.

Aralarında Mardin’in Derik ilçe kaymakamıyken makam odasına konulan bombanın patlaması sonucu şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün ağabeyi Ali Haydar Safitürk, İçişleri Bakanlığı kardeş şehirler koordinatörü Ahmet Külekçi ve Türkiye’deki diğer illerden gelen şehit yakınlarının bulunduğu bir grup şehit yakını, Sason ilçesindeki şehit yakınlarıyla bir araya gelerek ülkenin birlik ve beraberliğine kast eden terör ve terör destekçilerine karşı dayanışma içerisinde olacaklarını belirtti. Sason ilçesinde faaliyet yürüten şehit yakınları ve gazilerle yardımlaşma ve dayanışma derneğinde bir araya gelen şehit yakınlarına hitaben kısa bir konuşma yapan Sason Şehit Yakınları, Gazilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutalip Çelik, şehit yakınlarının geçmişte olduğu gibi, bundan sonrada ülkenin birlik ve beraberliğine kast eden her tülü teröre dur demek için bedenlerini çiğnetmeye hazır olduklarını söyledi. Ardından söz alan şehit kaymakam Safitürk’ün ağabeyi Ali Haydar Safitürk’de konuşmasında, Sason ilçesinin şehitler diyarı olduğunu bildiklerini ifade ederek, şehit yakınlarının dayanışma içerisinde olduğunu, ülkenin bölünmez bütünlüğü uğruna canını veren şehitlere Allah’tan rahmet dilediğini söyledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.