Batman Havadis

Güvenlik köy korucuları, özel çocuklarla bir araya geldi

BATMAN’IN SASON İLÇESİNDE YÜCABAĞ GÜVENLİK KÖY KORUCULARI DERNEK BAŞKANI VE ÜYELERİ, İLÇEDEKİ ÖZEL BİR REHABİLİTASYON MERKEZİNDE EĞİTİM GÖREN ÖZEL ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELEREK DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜNÜ KUTLADI.

Güvenlik köy korucuları, özel çocuklarla bir araya geldi
110 views
20 Kasım 2021 - 17:10

Batman’ın Sason ilçesinde Yücabağ Güvenlik Köy Korucuları Dernek Başkanı ve üyeleri, ilçedeki özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören özel çocuklarla bir araya gelerek Dünya Çocuk Hakları Gününü kutladı.

Yücebağ Güvenlik Korucuları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yunus Bozkurt ve dernek üyeleri Dünya Çocuk Hakları Gününün de özel çocuklarla bir araya geldi. Sason ilçesinde eğitim faaliyeti gösteren özel bir Rehabilitasyon merkezine gelen dernek üyeleri, rehabilitasyon müdürü Süleyman Argunhan ile birlikte çocuklara çeşitli hediyeler vererek sohbet etti. Dernek Başkanı Bozkurt, Özel çocuklarla hoş vakit geçirdiklerini belirterek, Türkiye’de son yıllarda çocukların korunması adına atılan adımların her geçen gün arttığını söyledi. Bozkurt, “Çocukları korumak ve yaşam koşullarını iyileştirmek adına 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ‘Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’ imzalanmış ve o tarihten günümüze 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ olarak kutlanmaktadır. Bizde bu günün vesilesiyle buradaki çocuklarımızı ziyaret ederek günlerini kutladık. Son yıllarda çocuk haklarıyla ilgi ülkemizde çok çalışmalar yapıldı. Maalesef bu çalışmaları başka ülkelerde göremiyoruz. Ülkemizde 5 milyon civarında mülteci bulunmakta ve bunların çoğu çocuklardan oluşmaktadır. Bunlar ülkemizde çok iyi bir şekilde korunmaktadır. Bundan dolayı devletimize minnettarız. Ancak insan haklarını koruduğunu illeri süren Avrupa’nın bu çocuklara kapılarını ve sınırlarını kapattığına şahit olmaktayız. Biz dernek olarak bu çocuklarımızın yanında olduğumuzu göstermek ve her türlü haklarını korumak için yanlarında olduğumuzu göstermek için buradayız” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.