Batman Havadis

Batman’da şehit çocuklar anıldı, aileye Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi

BATMAN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ DERNEĞİ BAŞKANI (BAŞGAD) BAŞKANI ŞEYHMUS ÖZCAN, YÜCEBAĞ GÜVENLİK KORUCULARI YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ BAŞKANI YUNUS BOZKURT VE SASON ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ BAŞKANI MUTTALİP ÇELİK TARAFINDAN BATMAN’IN SASON İLÇESİNDE 20 YIL ÖNCE, 14 ŞUBAT’TA EVLERİNİN ÖNÜNDE OYUN OYNARKEN TERÖRİSTLERİN BAHÇELERİNE DÖŞEDİĞİ MAYINA BASMASI SONUCUNDA ŞEHİT OLAN 4 YAŞINDAKİ DAVUT BULGAN VE AĞABEYİ 8 YAŞINDAKİ SAİT BULGAN AİLESİ EVLERİNDE ZİYARET EDİLEREK KURAN-I KERİM VE TÜRK BAYRAĞI HEDİYE EDİLDİ.

Batman’da şehit çocuklar anıldı, aileye Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi
151 views
14 Şubat 2022 - 17:10

Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı (BAŞGAD) Başkanı Şeyhmus Özcan, Yücebağ Güvenlik Korucuları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yunus Bozkurt ve Sason Şehit Yakınları ve Gazilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muttalip Çelik tarafından Batman’ın Sason ilçesinde 20 yıl önce, 14 Şubat’ta evlerinin önünde oyun oynarken teröristlerin bahçelerine döşediği mayına basması sonucunda şehit olan 4 yaşındaki Davut Bulgan ve ağabeyi 8 yaşındaki Sait Bulgan’ın ailesi evlerinde ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye edildi.

20 yıl önce güvenlik korucusu yakınları oldukları için teröristler tarafından evlerinin önüne tuzaklanan mayına basarak 2 kardeşinin şehit edildiğini hatırlatan Cuma Bulgan, “20 yıl önce sadece korucu yakını olduğumuz için, teröristler evimizin bahçesine mayın döşeyerek 2 kardeşimi şehit etti. Bizler, hüzünle şehitlerimizi anıyoruz. terör örgütü PKK’nın yaptığı resmen katliamdır. Onların acıması yok. Kardeşlerim yaşasaydı biri 24 yaş, diğeri de 28 yaşında olurdu. Belki de onlarda mutluluklarını, sevgilerini kutluyorlardı. Ve bizler, her sene 14 Şubat’ta çocuk şehitlerimizi anıyoruz” dedi.

BAŞGAD Başkanı Şeyhmus Özcan, bir aile olduklarını ve birbirlerinin dertleriyle dertlenmeyi bildiklerini dile getirdi. Her fırsatta şehit ailelerinin yanında olmaya dikkat ettiklerini aktaran Özcan, “En kıymetli değerlerimizden birisi olan şehitlik, bir insanın kazanabileceği en yüce ve en ulvi mertebelerden birisidir. Cennet vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü, aziz milletimizin birliği, devletimizin ilelebet payidar kalması için canlarını hiçe sayarak, vatan uğrunda şehadete koşan tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yad ediyorum’’ şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.