Batman Havadis

Sason’da jandarma sorumluluk alanındaki etkinliklere yasak getirildi

BATMAN’IN SASON İLÇESİNDE JANDARMANIN SORUMLULUK BÖLGESİNDE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA, TÜM ETKİNLİKLERE 10 EKİME KADAR YASAK GETİRİLDİ.

Sason’da jandarma sorumluluk alanındaki etkinliklere yasak getirildi
112 views
21 Eylül 2020 - 11:40

Batman’ın Sason ilçesinde jandarmanın sorumluluk bölgesinde güvenlik önlemleri kapsamında, tüm etkinliklere 10 Ekim’e kadar yasak getirildi.

Sason Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla Sason jandarma sorumluluk alanında her türlü eylem ve etkinliklerin 10 Ekime kadar yasaklandığı belirtildi. Resmi kamu kurum ve kuruluşların yapacağı toplantı, tören, şenlik, karşılama ve uğurlama gibi etkinliklerin hariç tutulduğu ifade edilen açıklamada şunlara yer verildi:

“2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamındaki her türlü miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşlerinin, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, anma töreni türdeki eylem ve etkinlikler mülki idare amirin iznine bağlanmasına karar verilmiştir”.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.