Batman Havadis

Saç uzmanları uyardı saç kaybı ve kellik psikolojiyi etkiliyor

SAÇ EKİM UZMANLARI UYARDI KELLİK VE SAÇ KAYBI PSİKOLOJİYİ ETKİLEDİĞİNİ, SAÇ PROBLEMLERİ YAŞAYANLARIN MEDİKAL VE ESTETİK İLE ESKİ HAYATLARINA DÖNEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. ÖZCAN CANPOLAT

Saç uzmanları uyardı saç kaybı ve kellik psikolojiyi etkiliyor
213 views
10 Şubat 2022 - 15:10

Saç ekim uzmanları uyardı kellik ve saç kaybı psikolojiyi etkilediğini, saç problemleri yaşayanların medikal ve estetik ile eski hayatlarına dönebileceğini söyledi.

Medical Saç Ekim Uzmanı Ömer Uğur, saç kelliği ve saç kaybının insanlar üzerinde psikolojik ve sosyolojik sorunlara neden olduğunu kaydederek medikal ve estetik müdahalelerle eski hallerine geri dönebileceklerini vurguladı. Konuyla ilgili konuşan Medical Saç Ekim Uzmanı Ömer Uğur, araştırma, anket ve istatistikler saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin çeşitli psikolojik ve sosyolojik sorunlar yaşadığını kaydetti. Uğur, “Olduğundan daha yaşlı görünmek ve çekici olmadığını düşünerek kaygılarını arttırmak sıkça görülen sonuçlardandır. Hem erkekler hem de kadınlar için bu derece önem taşıyan saçlar ve saç kayıpları için üretilen çok sayıda çözüm bulunmaktadır. Medikal tedavi ile çözüme kavuşamayan saç sorunlarında ise estetik müdahalelerde bulunularak kişi eski güvenli ve mutlu günlerine geri dönebiliyor. Tüm bu yöntemler için mutlaka işinin ehli kişilerden öneri almak ve ancak uzmanlarınca yapılan uygulamalara izin vermek gerekmektedir” dedi.

Yaklaşık 3 yıl önce saç ekimi yapan Özcan Canpolat ise aynaya baktığında kendini mutsuz hissettiğini aktardı. Canpolat, “Saç ve sakal erkelerin en önemli makyajı, saçlarım seyrelince bende saç ekimine karar verdim. Daha önce sosyal medyada Ömer Uğur Saç Ekim Merkezinde saç ekenleri görmüştüm. Gördükten sonra baya araştırdım. Bu konuda iyi olduklarına inanınca vakit kaybetmedim tabi. Şimdi saçlarımla gayet mutluyum. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.