Batman Havadis

Policool Yapı Kimyasalları ikinci fabrikasını açıyor

BATMAN’IN BEŞİRİ İLÇESİ DANALI KÖYÜ YOLUNDA YALITIM VE YAPI KİMYASALLARI ÜRETİMİ YAPAN POLİCOOL FABRİKASI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE BÖLGENİN EN BÜYÜK TESİSİNİ AÇMAYA HAZIRLANIYOR. 35 KİŞİNİN İSTİHDAM EDİLDİĞİ POLİCOOL FABRİKASINDA YENİ AÇILACAK FABRİKADA İSE İSTİHDAM SAYISI 130’A ÇIKACAĞI BELİRTİLDİ. TÜRKİYE’NİN 81 İLİNİN YANI SIRA BİRÇOK ÜLKEYE İHRACAT YAPTIKLARINI BELİRTEN POLİCOOL YAPI KİMYASALLARI YÖNETİM KURULU BAŞKAN ÜYESİ MUSTAFA ÇİFTÇİ İSTİHDAMIN ARTTIRILMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPTIKLARINI SÖYLEDİ.

Policool Yapı Kimyasalları ikinci fabrikasını açıyor
234 views
13 Mart 2021 - 11:30

Batman’ın Beşiri ilçesi Danalı köyü yolunda yalıtım ve yapı kimyasalları üretimi yapan Policool Fabrikası, Organize Sanayi Bölgesinde bölgenin en büyük tesisini açmaya hazırlanıyor. Şuan 35 kişinin istihdam edildiği Policool Fabrikasında yeni açılacak tesis ile bu sayının 130’a çıkacağı belirtildi.

Türkiye’nin 81 ilinin yanı sıra birçok ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Policool Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkan Üyesi Mustafa Çiftçi istihdamın arttırılması için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Çiftçi, “Firmamız Policool Yapı Kimyasalları ismi ile yalıtım teknoloji ürünleri üretmektedir. 7 bin 500 metrekarelik fabrikamızın yanı sıra 16 bin 500 metrekare alan ile bölgenin en büyük tesisi olarak Batman Organize Sanayinde faaliyete başlayacağız. Yapı kimyasallarının yanı sıra ısı yalıtım ve ses yalıtım ürünleri üretmekteyiz. Ortadoğu, Afrika kıtası, Avrupa kıtasının bazı ülkelerine ihracatlarımız bulunmaktadır. Kurduğumuz yeni tesisimizde ihracat açısından bölgemizin lojistiğinden faydalanmaktayız. 81 ilin tamamında Policool bayrağını dalgalanmaktan gurur yaşamaktayız. Yeni kurulan tesisimizde 130 personel istihdam sağlayıp pandemi sürecinde istihdama yönelik çalışmalarımızda Valimiz Hulusi Şahin’in büyük katkıları bulunmaktadır. Kendilerine şükranlarımızı sunarız. İstihdama yönelik çalışmalarımız her zaman devam edecektir” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.