Batman Havadis

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Batman’daki İl Divan Toplantısı’na katıldı

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN, MEMUR-SEN AİLESİ OLARAK SIRADAN BİR SENDİKA VE SENDİKAL HAREKET OLMADIKLARINI SÖYLEYEREK, “MEMUR-SEN KURULDUĞU GÜNDEN BUGÜNE GELENE KADAR HİÇBİR ZAMAN KURULUŞ DEĞERLERİNE SADIK KALARAK ÇİZGİSİNDEN KOORDİNATLARINDAN ÖDÜN VERMEDEN YOLA ÇIKIŞINDAKİ ANA İLKELERİ YOL HARİTASI ÖNÜNE KOYARAK BUGÜNE KADAR YOLUNA DEVAM ETTİ BUNDAN SONRA DA HİLAL VE BİLİNÇLE DEVAM EDECEKTİR” DEDİ.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Batman’daki İl Divan Toplantısı’na katıldı
152 views
30 Eylül 2021 - 20:10

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen ailesi olarak sıradan bir sendika ve sendikal hareket olmadıklarını söyleyerek, “Memur-Sen kurulduğu günden bugüne gelene kadar hiçbir zaman kuruluş değerlerine sadık kalarak çizgisinden koordinatlarından ödün vermeden yola çıkışındaki ana ilkeleri yol haritası önüne koyarak bugüne kadar yoluna devam etti bundan sonra da hilal ve bilinçle devam edecektir” dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Batman Kültür İl Müdürlüğünde düzenlenen Memur-Sen İl Divan Toplantısı’na katıldı. Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’in kurucusu merhum Mehmet Akif İnan ve arkadaşlarının örgütlenmek adına başlattıkları yolculukta hak alma mücadelesi verdiklerini ifade eden Yalçın, “Geldiğimiz noktada Türkiye’nin en örgütlü yapısına dönüşmekle kalmadık, aynı zamanda üyemiz olan, olmayan, olamayan, örgütlülük hakkı verilmeyen herkesin sorununu masada konuştuğumuz, yükümlülüğünü sırtımıza yıktıkları geniş bir alanın kitlesel temsilciliğini yaptığımız bir süreci de yönetiyoruz” dedi

Memur-Sen ailesi olarak sıradan bir sendika ve sendikal hareket olmadıklarını söyleyen Yalçın, “Memur-Sen ailesi bu şuur bu bilinç mesuliyet ve sorumluluk duygusundan kaynaklı olarak şu ana kadar uzun yolculuğunda 30. yılına gireceği anlarda 1 milyon sayısı üzerine ulaşarak Türkiye en büyük örgüt yapısına dönüştüyse bunun altında bir inanmışlık var bir adanmışlık var. Memur-Sen ailesi kurulduğu günden bugüne gelene kadar hiçbir zaman kuruluş değerlerine sadık kalarak çizgisinden koordinatlarından ödün vermeden yola çıkışındaki ana ilkeleri yol haritası önüne koyarak bugüne kadar yoluna devam etti bundan sonra da hilal ve bilinçle devam edecektir” ifadelerini kullandı.

107 ülkenin 177 konfederasyonunu Türkiye’de ağırladıklarını anımsatan Yalçın, “’Siz akrediteli bir yapı değilsiniz. Dünya sizi tanımıyor. Dolayısıyla siz Türkiye’de bir dernek statüsündesiniz’ gibi bu anlamda kendilerince uluslararası yapılar ve irtibatlarından, iltisaklarından kaynaklı olarak bize kurulan cümleler vardı. Biz uluslararası alana açıldığımızda onların irtibatlarının, ilişkilerinin ve iltisaklarının ne anlama geldiğini çok net olarak gördük. Uluslararası anlamda öyle bir sendikacılık yapacaksak biz onu yapmayız. Ona şiddetle karşı dururuz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.