Batman Havadis

İsrail’in Filistin’e zulmünü çizdikleri resimle protesto ettiler

BATMAN’DA EĞİTMEN YILDIZ TÜZER, İSRAİL’İN FİLİSTİNLİLERE YÖNELİK SALDIRILARINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ÇOCUKLARLA BİRLİKTE SOKAKTAKİ DUVARI MESCİD-İ AKSA RESİMLERİYLE SÜSLEDİ.

İsrail’in Filistin’e zulmünü çizdikleri resimle protesto ettiler
200 views
18 Mayıs 2021 - 15:10

Batman’da eğitmen Yıldız Tüzer, Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılara dikkat çekmek için çocuklarla birlikte sokaktaki duvarları Mescid-i Aksa resimleriyle süsledi.

Batman Halk Eğitim Merkezinde kuaför eğitmeni olarak çalışan Yıldız Tüzer, Kısmet Mahallesi’ndeki sokakta çocuklarla birlikte Mescid-i Aksa resmini çizdiler. Sanat yoluyla Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıyı kınayan Tüzer, ’’Biz burada Mescidi Aksa’yı duvara çizdik. Tepkimizi sanat yoluyla dile getirmek istedik. Artık çocuklar ölmesin, bu zulüm ortadan kalksın, zaten korona virüsten sonra yeterince yıprandık yeterince üzüldük. Bu gibi saldırı olayları bizleri daha çok yıpratıyor. Artık bu zulme dur diyelim, şiddet olaylarına sıkıntılara dur demek adına da olsa sanat yoluyla bir Mescidi Aksa’yı çizdik ve çocuklarla beraber çocuklar ölmesin zulüme hayır diye bir küçük eylem gerçekleştirdik. Sanat yoluyla mesaj vermek istedik. İnşallah bu zulüm durur, bu saldıralar durur, salgın olan hastalık biter güzel günler istiyoruz artık. Çocuklar ile gençler ile halk olarak artık güzel günler istiyoruz. İnşallah dilerim ki olur, Filistin halkı Kudüs’te olanlar içinde üzülüyoruz. Artık bir şeylerinde yapılmasını istiyoruz. Sadece onlar için değil bütün dünyada olan hangi ülke hangi şehir varsa bütün savaşlara hayır diyoruz. Çocuklar ölmesine hayır diyoruz, insanların öldürülmesine hayır diyoruz. Dünyada savaşların bitmesini işitiyoruz. İnşallah herkes merhamet sahibi olur merhamet dağılımı olur vicdan sahipleri vicdanına göre davranır’’ dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.