Batman Havadis

Hayır için bir araya geldiler, 4 engelli çocuğa akülü tekerlekli sandalye aldılar

BATMANLI İŞLETME SAHİBİ MİRKAN YILDIZ GÖNÜLLÜLERDEN OLUŞAN 15 KİŞİLİK EKİBİYLE SOSYAL MEDYADA TOPLADIĞI BAĞIŞLARLA BATMAN’DA İHTİYAÇ SAHİBİ 4 ENGELLİ ÇOCUĞA AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE ALDI.

Hayır için bir araya geldiler, 4 engelli çocuğa akülü tekerlekli sandalye aldılar
117 views
27 Ocak 2022 - 14:11

Batmanlı işletme sahibi Mirkan Yıldız, gönüllülerden oluşan 15 kişilik ekibiyle sosyal medyada topladığı bağışlarla Batman’da, ihtiyaç sahibi 4 engelli çocuğa akülü tekerlekli sandalye aldı.

Bir işletme sahibi olan Mirkan Yıldız, taziyesi olan ailelere destek olmak için gönüllü olarak taziye yemekleri için aşçılık yapmaya başladı. Hayır işlerine devam eden Yıldız, daha sonra 15 kişilik bir grup haline gelip sosyal medyada başlattıkları bağış kampanyaları ile ihtiyaç sahibi aileleri ve engelli vatandaşları tespit edip onlara yardımlar ulaştırmaya devam etti. Yıldız, son olarak sosyal medyada başlattığı kampanya sayesinde belirli birkaç dernek ile hareket ederek 4 engelli çocuğa akülü, tekerlekli sandalye hediye etti.

Acılı ailelerin yüklerini biraz olsun hafifletmek için taziye yemeklerinde ücretsiz şeflik yaptığını belirten Yıldız, tek başına girdiği yoldu şu an 15 kişilik bir ekibi olduğunu söyledi. Yıldız, “15 kişilik ekibimle beraber yetim, öksüz ve ihtiyaç sahipleri ailelerle yönelik çalışmalar yapıyorum. Gerek kıyafet gerek gıda gere beyaz eşya tarzında. Bizler, sadece 7 ay içerisinde 3 bin 500 aileye destekte bulunduk. Sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapıyoruz. Bu paylaşım sonuçlarında bize gelen bağışlarla bizler de yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi ailelere destek veriyoruz. Bu yolda olduğumuz için çok çok mutluyuz. En son olarak da 4 kardeşimize akülü tekerlekli sandalye hediye ettik. Bizlere destek veren herkesten Allah razı olsun. İyilik bulaşıcıdır, en büyük zenginlik gönül zenginliğidir” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.