Batman Havadis

Gercüş’te din görevlileri ile Mehmetçik ’iyilik’ için el ele verdi

TÜRKİYE DİYANET VAKFI (TDV) TARAFINDAN SURİYE’NİN İDLİB KENTİNDE SAVAŞ MAĞDURU AİLELER İÇİN ‘BİR İYİLİK, SICAK BİR YUVA’ TEMASIYLA İNŞA EDİLEN İYİLİK KONUTLARINA TOPLUMUN BÜTÜN KESİMLERİNDEN DESTEK GELİYOR. BU KAPSAMDA BATMAN’IN GERCÜŞ İLÇESİNDE DİN GÖREVLİLERİ VE GERCÜŞ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI PERSONELİNİN DESTEĞİYLE 5 ADET BRİKET EV YAPIMI İÇİN GEREKLİ OLAN ÜCRET TEMİN EDİLDİ.

Gercüş’te din görevlileri ile Mehmetçik ’iyilik’ için el ele verdi
116 views
04 Mart 2021 - 15:10

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Suriye’nin İdlib kentinde savaş mağduru aileler için ’bir iyilik, sıcak bir yuva’ temasıyla inşa edilen iyilik konutlarına toplumun bütün kesimlerinden destek geliyor. Bu kapsamda Batman’ın Gercüş ilçesinde din görevlileri ve Gercüş İlçe Jandarma Komutanlığı personelinin desteğiyle 5 adet briket ev yapımı için gerekli olan ücret temin edildi.

Gercüş ilçesinde din görevlileri ve ilçe müftülükleri koordinesinde düzenlenen kampanyalarla iyilik konutlarına destek sürüyor. Bu kapsamda Gercüş İlçe Müftülüğü din görevlileri, iyilik konutlarına kendi aralarında düzenledikleri kampanyayla destek oldu, Din görevlilerinin başlattığı iyilik konutları kampanyasına, hayırsever vatandaşlardan da destek geldi. Kampanya kapsamında din görevlileri ve İlçe Jandarma Komutanlığı personelinin desteğiyle 5 adet briket ev yapımı için gerekli olan ücret temin edildi.

Toplanan yardımları Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden Gercüş İlçe Müftüsü Zeki İşcan, “Her kim Müslüman kardeşinin bir ihtiyacını giderirse, Allah da onun bir ihtiyacını giderir” Hadis-i Şerifini hatırlatarak, “Kampanyamıza destek olan başta din görevlilerimize, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın personeline ve özellikle de Mehmetçiğimize teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.