Batman Havadis

Gercüş’te biçer döverler tarlaya girdi

BATMAN’IN GERCÜŞ İLÇESİNDE BU SENE YAĞIŞLARIN ÇOK AZ OLMASI VE SÜNE BÖCEĞİNİN FAZLA OLMASIYLA EKİNLERDEN ARPA VE BUĞDAY KALİTESİNDE DÜŞÜŞ YAŞANDI. GERCÜŞ İLÇESİNDE KURU TARIM YAPAN ÇİFTÇİLER YILIN MAHSULÜ OLAN ARPA VE BUĞDAY VERİMİNDE DÜŞÜŞ YAŞANDI.

Gercüş’te biçer döverler tarlaya girdi
158 views
23 Haziran 2021 - 17:10

Batman’ın Gercüş ilçesinde bu sene yağışların çok az olması ve süne böceğinin fazla olmasıyla ekinlerden arpa ve buğday kalitesinde düşüş yaşandı. Gercüş ilçesinde kuru tarım yapan çiftçiler yılın mahsulü olan arpa ve buğday veriminde düşüş yaşandı.

İlçede arpa ve buğday hasadının başlamasıyla biçerdöverler ekinleri biçmeye başladı. Rekoltenin kötü olmaması nedeniyle verim kalitesinde bu sene düşüş yaşandı. Bu sene yağışların az olması nedeni ile çoğu çiftçi hiç verim alamazken bazı çiftçiler ise yarı yarıya anca verim alabildi. Gercüşlü çiftçilerden Osman Kaya ‘’Bu sene yağışların az olması nedeni ile çoğu çiftçi ve bizlerde olmak üzere bazı ekin ektiğimiz tarlaların bir kısmı kuruyup gitti. Bazıların da azda olsa bir düşük verim alabildik bu sene ekinler masrafını bile çıkaramadı. Allah’a şükürler olsun buda iyidir. Geçen seneye nazaran bu sene çok daha düşük verim alabildik” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.