Batman Havadis

Gercüş üzümü dünyaya açılıyor

BATMAN’IN GERCÜŞ İLÇE ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI İLE DİCLE KALKINMA AJANSI ARASINDA GERCÜŞ ÜZÜMÜNÜ İŞLEME, PAKETLEME VE DEPOLAMA TESİSİ FİZİBİLİTE RAPORU HAZIRLANMASI PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Gercüş üzümü dünyaya açılıyor
133 views
22 Mart 2021 - 13:20

Batman’ın Gercüş İlçe Ziraat Odası Başkanlığı ile Dicle Kalkınma Ajansı arasında Gercüş üzümünü işleme, paketleme ve depolama tesisi fizibilite raporu hazırlanması protokolü imzalandı.

DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı ve Gercüş Ziraat Odası Başkanı Şefik Öner arasından İmzalanan protokol ile ünlü mazrone üzüm çeşidinin yetiştiği Gercüş’te üzüm fabrikasının kurulmasının önü açıldı. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Öner, hazırlanan rapor ile birlikte ilçede üzüm fabrikasının kurulmasının önünün açılacağını söyledi. Gercüş üzümünün Türkiye çapında bir numara olduğunu belirten Öner, ilçede üzüm fabrikasının kurulması ile birlikte Gercüş üzümünün dünya sofralarında yer bulacağını kaydetti. Gercüş üzümün dünyaya açılacağını aktaran eden Öner, kurulacak olan fabrika ile ilçede istihdamında sağlanacağını ifade etti. Öner, “Gercüş ilçemize hayırlı olsun. Bizlere bu hususta destek sunan DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı ve DİKA Batman sorumlusu İbrahim Erin’e teşekkür ederiz” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.