Batman Havadis

Gercüş ovası koruma altına alındı

BATMAN’IN GERCÜŞ İLÇESİ, BAYBURT, BURSA, ELAZIĞ, KAHRAMANMARAŞ, KARS, MALATYA, MUŞ VE NİĞDE’DEKİ 25 OVA BÜYÜK OVA KORUMA ALANI KAPSAMINA ALINDI. BAZI OVALARIN, BÜYÜK OVA KORUMA ALANI OLARAK BELİRLENMESİNE İLİŞKİN CUMHURBAŞKANI KARARI, RESMİ GAZETEDE YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ.

Gercüş ovası koruma altına alındı
142 views
26 Kasım 2020 - 16:40

Batman’ın Gercüş ilçesi, Bayburt, Bursa, Elazığ, Kahramanmaraş, Kars, Malatya, Muş ve Niğde’deki 25 ova büyük ova koruma alanı kapsamına alındı. Bazı ovaların, büyük ova koruma alanı olarak belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, tarımsal üretim potansiyeli yüksek, erozyon, kirlenme, amaç dışı veya yanlış kullanımlar gibi çeşitli nedenlerle toprak kaybı ve arazi bozulmalarının hızlı geliştiği bazı ovalar, büyük ova koruma alanı olarak belirlendi. Ovaların sınırları içinde yer alan onaylı planlı alanlar ile kararın yayımı tarihi itibari ile ilgili mevzuat uyarınca tarım dışı kullanıma izni verilmiş alanlar kapsam dışı tutulacak. Karar gereği, büyük ova koruma alanı olarak belirlenen ovalar arasında Batman’da Gercüş ovası da yer aldı. Bazı ovaların, büyük ova koruma alanı olarak belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.