Batman Havadis

Batmanlılar kısıtlamalara uydu

BATMAN VALİSİ HULUSİ ŞAHİN, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN YENİ KISITLAMALARINA VE HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA BATMANLILARIN UYDUĞUNU BELİRTTİ. BATMAN’IN TÜRKİYE GENELİNDE VE GÜNEYDOĞU İLLERİ ARASINDA PANDEMİ KONUSUNDA İYİ DURUMDA OLDUĞUNU BELİRTEN VALİ ŞAHİN, VATANDAŞLARIN TEMİZLİK, MASKE VE MESAFEYE UYMAYA DEVAM ETMELERİNİ İSTEDİ.

Batmanlılar kısıtlamalara uydu
232 views
07 Aralık 2020 - 16:50

Batman Valisi Hulusi Şahin, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına Batmanlıların uyduğunu belirtti.

Batman’ın Türkiye genelinde ve Güneydoğu illeri arasında pandemi konusunda iyi durumda olduğunu belirten Vali Şahin, vatandaşların temizlik, maske ve mesafeye uymaya devam etmelerini istedi. Vali Şahin, “Genel olarak vatandaşlarımız kısıtlamaya uydular. Kısıtlamaya uymayan kişiler hakkında da hem emniyetimiz polis bölgesinde hem de jandarmamız diğer bölgelerde cezai işlem uyguladılar, ama genel anlamda olumlu bir seyir izlediğini söyleyebilirim. Tedbirlerin Batman genel olaraktan tablo olarak pandemi tablosu olarak iyi durumda. Güneydoğu illerinin genelinde bir olumlu tablo var biz de onların içindeyiz. Bu kontrollü hayat ve sokağa çıkma kısıtlamaları da buna katkı sağlayacaktır ve tablomuz daha da olumluya doğru gidecektir diye ümit diyoruz. TEMAM biliyorsunuz mesajımız TEMAM, yani temizlik, maske, mesafe. Bu hastalık gerçekten çok ciddi bir hastalık. Bu hastalık hafife alınacak bir hastalık değil. Dolayısıyla tedbirlerimizi çok sıkı bir şekilde almalıyız. Kişisel olarak bunu kendimize bir davranış haline getirmemiz lazım. Bunu yaparsak bu illetten kısa zamanda kurtuluruz. Bu aynı zamanda pandemi ile de ilgili bir tedbirdi. Çünkü uzaktan eğitimin devam ettiği bugünlerde özellikle gençlerimizin internet hizmetini evlerinde alamadıkları konuşuluyordu. Biz buna da destek mahiyetinde şehrimizin merkezinde genelde parklar olmak üzere meydanlar, terminal, ilçe ve il terminali gibi ana vatandaşlarımızın en yoğun olduğu bölgelerde ücretsiz internet noktaları oluşturduk. Vatandaşlarımızdan da olumlu tepkiler alıyoruz bunları devam ettireceğiz. Bir sonraki aşamada da bilgi evlerine kütüphanelere hem belediyenin hem il kültür müdürlüğüne ait mekanlara da ücretsiz internet hizmeti sunacağı sunacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.