Batman Havadis

Batman’da veli ve öğrenciler okul servislerine tepki gösterdi

BATMAN’DA TAŞIMALI EĞİTİMDEN KAYNAKLI SORUNLARA TEPKİ GÖSTERMEK İÇİN BİR GRUP VELİ VE ÖĞRENCİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE EYLEM YAPTI.

Batman’da veli ve öğrenciler okul servislerine tepki gösterdi
139 views
23 Eylül 2021 - 19:10

Batman’da taşımalı eğitimden kaynaklı sorunlara tepki göstermek için bir grup veli ve öğrenci İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylem yaptı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin yaşadıkları sorunlara karşı kayıtsız kaldığını belirten veliler, ülkenin geleceği olan çocukların bu yöntemle ziyan edildiklerini söyledi.

Batman merkez Kocalar köyü öğrenci velileri, çocuklarıyla birlikte Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelerek taşımalı eğitime tepki gösterdi. Öğrenci velileri, merkez jandarma karakolu komutanı ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü yetkileri ile görüşme yaptı. Öğrenci velisi Metin Şentürk Yaşatan, taşımalı öğrenci servisinin öğrencileri mağdur ettiğini söyledi. Yaşatan “Çocuklarımızı taşımalı eğitimle ilgili sorunlar yaşıyorlar. Bunu kabul etmiyoruz. Bu çocuklar ülkemizin geleceğidir. Bu gün bu çocuklara sahip çıkmazsak yarın bunları ziyan etmiş oluruz. Onun için taşımalı eğitim gibi bir sorunumuz var. Sorun bizim sorunumuz değil, bu milli eğitimin sorunudur. Milli eğitim bu sorunun üzerinde durmuyor. Milli eğitim çocuklarımızı köyden alıp okullarına bırakmıyor, okuldan da onları almıyor. Toplama merkezi olarak Batman Park AVM önüne bırakıyorlar. Dönüşte de gene oradan çocuklarımızı alıyorlar. Bunu rağmen çocuklarımız sabahları 2-3 ders geç kalıyorlar. Akşamüstü ise erken çıkmalarına rağmen saat 17.00 veya 18.00’a kadar eve gelemiyorlar. Bununla ilgili sorunumuz var. Bu sorunumuzu video çekerek taşımadan sorumlu müdüre iletmemize rağmen bize tenezzül edilip dönüş yapılmadı. Tepkimizi göstermek için bu gün milli eğitimin önüne geldik. Bu duruma sessiz kalmayacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.