Batman Havadis

Batman’da sağlık çalışanlarına acil durum eğitimi verildi

BATMAN’IN GERCÜŞ, SASON, BEŞİRİ VE HASANKEYF DEVLET HASTANELERİNDE GÖREV YAPAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ACİL VE AFET SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİ TARAFINDAN HASTANE AFET VE ACİL DURUM PLANI UYGULAYICI EĞİTİMİ VERİLDİ.

Batman’da sağlık çalışanlarına acil durum eğitimi verildi
124 views
23 Kasım 2020 - 17:20

Batman’ın Gercüş, Sason, Beşiri ve Hasankeyf devlet hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarına Acil ve Afet Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından hastane afet ve acil durum planı uygulayıcı eğitimi verildi.

Batman İl Sağlık Müdürlüğünde 3 gün süren eğitimde, hastane afet ve acil durum planlaması uygulayıcı eğitiminde katılımcılara afet ve acil durum temel kavramları, Türkiye afet yönetimi ve sağlık hizmetleri, hastane afet ve acil durum planı işleyişi, mevcut durum analizi, hastane afet ve acil durum müdahale yönetimi, hastane olay yönetim araçları, kitlesel yaralanmalı olaylara müdahale aşamaları, olay bildirimi ve acil müdahale planının aktivasyonu, tıbbi kapasite ve lojistik malzemelerin yönetimi, güvenlik ve emniyet, pisko-sosyal destek faaliyetleri ile ilgili sunum yapıldı. Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara ve eğitimcilere düzenlenen törenle katılım sertifikası veridi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.