Batman Havadis

Batman’da Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri

BATMAN MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ‘PEYGAMBERİMİZ VE VEFA TOPLUMU’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

Batman’da Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri
138 views
23 Ekim 2021 - 15:10

Batman Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında ’Peygamberimiz ve Vefa Toplumu’ konulu konferans düzenlendi.

Kültür İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Allah ve Resulüne karşı, aile efradı ve akrabalara karşı vefalı olunması gerektiğini kaydederek ‘’İslam alemi olarak bir vefa problemimizin olduğu bir hakikat. Hiç büyük örnekler vermeye gerek yok. Basit bir sözleşme hükümlerine bile ‘borcumu zamanında ödeyeceğim’ demiş olmamıza rağmen bile zamanı geldiğinde borcumuzu ödemenin münafıklık ve vefasızlık olduğunu bilmemize rağmen borcumuzu geciktirmemiz bir hakikat. Yalanla imanın bir arada bulunmayacağını buyuran peygamberimize rağmen peynir ekmek yer gibi toplumda yalanın konuşulması bir hakikattir. Allah’a bir söz vermiş olmamıza rağmen Allah’a selim razı ve memnun olduğu şekilde bir kul olacağımız sözünü vermiş olmamıza rağmen Rabbimize verdiğimiz sözü yerine getirmediğimiz bir hakikat. Batman’da yaşayan Müslümanlar değil, Türkiye’de yaşayan Müslümanlar değil, dünyanın neresinde olursa olsun genel olarak bizim sözüne güvenilme, Allah’a verdikleri söze sadık kalma, peygamber aleyhi salat ve selam ile imzaladıkları ahde sadık kalma konusunda genel manada bir problemimiz olduğu hakikattir” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.