Batman Havadis

Batman’da İluh ve Avşo dereleri yapım işi devam ediyor

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI DEVLET SU İŞLERİ (DSİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BATMAN’DA TOPRAKLARI SU İLE BULUŞTURMAYA, VATANDAŞLARI İÇME VE KULLANMA SUYU TEMİN ETMEYE, DEREDEKİ TAŞKIN RİSKLERİNİ AZALTMAYA DEVAM EDİYOR.

Batman’da İluh ve Avşo dereleri yapım işi devam ediyor
120 views
07 Aralık 2020 - 12:20

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Batman’da toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşları içme ve kullanma suyu temin etmeye, deredeki taşkın risklerini azaltmaya devam ediyor.

Batman’da yapımı devam eden ‘Batman merkez İluh ve Avşo yapım işi’ hakkında açıklamalarda bulunan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, iş kapsamında İluh Deresinde 3 bin 162 metre ve Avşo Deresinde bin 48 metre olmak üzere toplam 4 bin 210 m uzunluğunda betonarme kanal ve 4 adet köprünün yapılacağını söyledi. Yıldız, “Çalışmanın tamamlanmasıyla Batman merkezde bulunan Erköklü, Yeşiltepe, Çay ve Gültepe mahalleleri taşkından korunmuş olacaktır. Ayrıca bu ıslah çalışmaları tamamlandığında, Batman’da en büyük çevresel sorunlarının başında yer alan İluh Deresinin kötü koku ve çirkin görüntü sorunları da çözülmüş olacaktır. Çalışmalarda bu yıl itibariyle 2 bin 900 metre kanal yapımı tamamlanmış olup kalan kısımların yapımı hızla devam etmektedir. Batmanda yapımı devam eden Batman merkez İluh ve Avşo yapım işinde fiziki olarak yüzde 75 oranında gerçekleşme sağlanmış olup çalışmaların en kısa sürede tamamlanması hedefleniyor” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.