Batman Havadis

Batman’da evlilik hazırlığı yapan çiftleri korona virüsten sonra altın fiyatları da vurdu

ALTININ YÜKSELİŞİ DÜĞÜN SEZONUNDAKİ ÇİFTLERİ VURDU. 600 BİN NÜFUSA SAHİP OLAN BATMAN’DA 7 AYDA 1600 KİŞİ RESMİ NİKÂH İLE DÜNYA EVİNE GİRDİ. DÜĞÜNLERİN VAZGEÇİLMEZ ÖGESİ HALİNE GELEN ALTINDAKİ FİYAT ARTIŞI, EVLİLİK HAZIRLIKLARI YAPAN GENÇLERİ ETKİLEMEYE DEVAM EDİYOR. EVLİLİK HAZIRLIĞI YAPAN ÇİFTLER, BİR MÜHLET KORONAVİRÜS NEDENİ İLE DÜNYA EVİNE GİREMEZKEN, SON DEVİRLERDE DE ARTAN ALTIN FİYATLAR NEDENİYLE DÜĞÜNLERİNİ ERTELEMEK ZORUNDA KALIYOR.

Batman’da evlilik hazırlığı yapan çiftleri korona virüsten sonra altın fiyatları da vurdu
149 views
04 Ağustos 2021 - 0:10

Altının yükselişi düğün sezonundaki çiftleri vurdu. 600 bin nüfusa sahip olan Batman’da 7 ayda bin 600 kişi resmi nikah ile dünya evine girdi, altın fiyat artışı çiftleri etkiledi.

Düğünlerin vazgeçilmez öğesi haline gelen altındaki fiyat artışı, evlilik hazırlıkları yapan gençleri etkilemeye devam ediyor. Evlilik hazırlığı yapan çiftler, bir süre önce korona virüs nedeni ile dünya evine giremezken, şimdilerde ise artan altın fiyatlar nedeniyle düğünlerini ertelemek zorunda kalıyor.

Batman’da 18 yıldır kuyumculuk yapan Celalettin Uğurlu, dünyayı etkisi altına alan korona virüsün kuyumculuk sektöründeki etkisini aktardı. Özellikle ikinci dalgadan sonra işlerinin tamamen durduğunu söyleyen Uğurlu, bu süreçte altın fiyatlarının tavan yaptığını ve çok zorlandıklarını ifade etti. Uğurlu, “Yaklaşık 17 ila 18 yıldır kuyumculuk sektöründe hizmet vermekteyim. İlk defa böyle işlerimiz gerçekten çok kritik. Altın yüksek olduğu için alış satış yok. Yani ne alış var ne satış var. Ondan sonra mesela birinci dalgada tüm esnaflar iş yapıyordu, ikinci dalga gelirken hiç iş yok, üçüncü dalgada gelirken şu an altın 470 – 480’lardadır kimse altın alamıyor. Sektörümüz zor durumdadır, iş yapamıyoruz” dedi.

“Günde bir tane çeyrek bile satmayan arkadaşlarımız var”

Pandemi sürecinin kendilerini çok etkilediğini belirten Uğurlu, kuyumculuk sektörünün geldiği son noktayı çeyrek altın satamadığı günlerin olduğunu aktardı. Uğurlu, “Günde bir tane çeyrek bile satmayan arkadaşlarımız var biz de dahil olmak üzere. Pandemi süreci bittikten sonra düğün sezonlarımız başladı. Yüksek olduğu için kimse alamadı. Genellikle bütün müşteriler kiralamak istediler, biz de yanaşamadık. Kira işi zordur bir esnaf için bir kuyumcu için. Fiyatlar çok dalgalı olduğu için de zor durumdayız. Sabah aldığımız malı akşam satsak zarar ediyoruz. Akşam aldığımız malı sabah satsak zarar ediyoruz” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.