Batman Havadis

Batman’da 2 portatif havuz açıldı

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ÖNCÜLÜĞÜNDE BAŞLATILAN “YÜZME BİLMEYEN KALMASIN” PROJESİ KAPSAMINDA BATMAN’DA İKİ PORTATİF HAVUZ AÇILDI. PROJE KAPSAMINDA 8-17 YAŞ ARASINDAKİ KIZ VE ERKEK BİRÇOK ÖĞRENCİ HAFTANIN 5 GÜNÜ AYRI SEANSLARDA YÜZME ÖĞRENECEK. YÜZME EĞİTİMLERİ PANDEMİ ŞARTLARINA UYGUN, SOSYAL MESAFELİ VE BAKANLIĞIN UYGUN GÖRDÜĞÜ ŞARTLARDA VERİLİYOR.

Batman’da 2 portatif havuz açıldı
136 views
20 Ağustos 2020 - 12:30

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan ’Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında Batman’da 2 portatif havuz açıldı.

Proje kapsamında 8-17 yaş arasındaki kız ve erkek birçok öğrenci haftanın 5 günü ayrı seanslarda yüzme öğrenecek. Yüzme eğitimleri pandemi şartlarına uygun, sosyal mesafeli ve bakanlığın uygun gördüğü şartlarda veriliyor. Havuz kurslarına yeni başlayan öğrencilere Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk ücretsiz bone hediye etti. Ateşleri ölçülerek havuza alınan çocuklar mutluluklarını gizleyemedi. Daha önce Batman Çayında yüzdüklerini belirten çocuklar da havuzların açılmasından memnun kaldıklarını, bundan sonra havuzda yüzeceklerini söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Şafi Özperk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Batman Gençlik Spor ailesi olarak heyecanlıyız ve mutluyuz çünkü bugün bakanlığımızın Batman’a kazandırdığı 2 portatif havuzunun açılışını öğrencilerimizle beraber yapıyoruz. Batman merkez ve Gercüş ilçemizde toplam 2 portatif havuzumuz hizmete girdi. Antrenörlerimiz ve cankurtaranlarımızla bakanlığımızın başlattığı ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında yüzme eğitimlerimiz başladı. Bu havuzlarla beraber Batman merkezde havuz sayımız 5’e çıktı. İlçelerde ise Gercüş ve Kozluk’ta birer havuz olmak üzere toplamda 7 havuzumuz oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Batman’a kazandırdığı yatırımlar itibariyle Batman gençliği ihya oldu. Umuyorum ki ve diliyorum ki etrafı kara suları ile çevrili il olan Batman’da boğulma vakaları azalır ve bizimde öğrettiğimiz yüzme öğrenen gençlerimiz en az ölüm olaylarını azaltırlar. Gençlerimizi yüzme öğrenmek için havuzlara bekliyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.