Batman Havadis

Batman Üniversitesinde tıp fakültesi kurulması girişmeleri

GÖREVE GELDİĞİ GÜNDEN BU YANA ÇALIŞMALARIYLA BATMAN ÜNİVERSİTESİ’NİN VE BATMAN’ININ FAYDASINA ÇALIŞAN, BATMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. İDRİS DEMİR, BATMAN ÜNİVERSİTESİ BÜNYESİNDE TIP FAKÜLTESİ KURULMASI İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNMAYA BAŞLADI.

Batman Üniversitesinde tıp fakültesi kurulması girişmeleri
144 views
18 Ekim 2021 - 15:10

Göreve geldiği günden bu yana çalışmalarıyla Batman Üniversitesi’nin ve kentin faydasına çalışan, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, üniversite bünyesinde tıp fakültesi kurulması için girişimlerde bulunmaya başladı.

Batman’ının ve üniversitenin ihtiyacı olan tıp fakültesi için ön çalışmaların tamamlanması ile birlikte görüşmelere başlanılması planlanıyor. Batman Üniversitesinde tıp fakültesi kurulması ve öğrenci alımının yapılabilmesi için izlenecek yolların gerekçeleri ile birlikte hazırlandığı raporda neden tıp fakültesine ihtiyaç duyulduğuna ilişkin bilgilere de yer verildi. Batman’a ait demografik bilgiler, ilçe bazında karşılaştırmalar, il dışından kamu hastanelerine başvuru durumuna ait istatistiki bilgilerin yer aldığı raporda kentte başka illere sektör bazında sevk durumlarına yönelik bilgilere de yer verildi. Batman Üniversitesi bünyesinde tıp fakültesi kurulması ile birlikte belirtilen sevk nedenlerinin ortadan kalkacağı, Batman ve bölgede daha nitelikli sağlık hizmetlerine kavuşulmasının sağlanacağı belirtildi.

Birçok parametrenin yer aldığı raporda üniversitenin tıp fakültesi kurulmasına yönelik nedenleri açıklamaları ile birlikte yer verildi. Raporda ayrıca öğrenci alım kriterleri ve Batman’dan tıp fakültesini tercih eden öğrencilere yönelik bilgiler de bulunduğu belirtildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.